Pokožka bude dýchat


Přemýšlíte co všechno bude vaše miminko potřebovat? Nemusíte se bát, v prvních měsících života toho moc nebude. Neřiďte se proto seznamy, které dávají na internet maminky. Mnohé z nich mají totiž tendence nakupovat všechno co vidí v obchodech, a následně se na sociálních sítích chlubí dokonalými pokojíčky, drahými kočárky a značkovým oblečením. Na čem ale skutečně záleží je kvalitní oblečení, postýlka bez hraček a dobré pleny.

matka a dítě

I když všechny polštářky a dečky vypadají velice lákavě, není dobré nic takového nechávat novorozeněti v postýlce. Snadno se přehřeje a může se klidně i udusit, pokud na něj spadne třeba plyšák. Miminko si neumí nic z obličeje sundat a ani se neumí přetočit, proto nechte postýlku prázdnou. Co se týče spaní, miminku bohatě postačí spací pytel, který je z hlediska bezpečnosti spánku to nejlepší.

Oblečení by mělo být vyrobené jen z bavlny, bambusu nebo mušelínu, případně kombinace těchto materiálů. Určitě se vyhněte nakupování oblečení neznámého původu hlavně z Číny. Je sice levné a na fotkách vypadá krásně, ale nevíte co všechno je v oblečení napuštěné.

jednorázové pleny

Velice důležitou součástí výbavičky jsou plenky. V nich tráví novorozenec snad všechen čas, a tak je vhodné vybrat kvalitní pleny. Namísto jednorázových zkuste po návratu z porodnice používat látkové pleny. Právě látkové pleny novorozenec https://www.delamedoplen.cz/latkove-pleny/novorozenecka-plena/ ocení nejvíc, protože jsou jemné a prodyšné. Díky tomu nedochází k opruzeninám. Miminko bude spokojenější a až ho budete učit na nočník, bude pro něj mokrá a studená látková plena daleko větší motivací než příjemná jednorázová plena, ve které necítí, že je plná. Pokud dáte šanci látkovým plenám, nezapomeňte si pořídit svrchní kalhotky, které udrží látkovou plenku v suchu. Nemusíte se bát nehod, a díky suchému zipu bude plenka vždy držet na místě jako ta jednorázová. A to stojí za vyzkoušení.

Back To Top