Prohlédněte si Českobudějovicko z výšky


Když se budete plavit po Vltavě a doplujete z Vyššího Brodu až do centra Českých Budějovic k soutoku Vltavy s Malší, vystoupíte na břeh a půjdete si prohlédnout město, respektive jeho historické jádro, budete možná uchváceni jeho krásou. Mnohem zajímavější pohled na město je však z výšky, a chcete-li si jej opravdu prohlédnout a zajistit si v Českých Budějovicích či okolí ubytování, máme pro vás několik tipů, jak to provést:

Černá věž České Budějovice

Černá věž – tím nejschůdnějším řešením pohledu na město z výšky je Černá věž. Naleznete ji na okraji náměstí Přemysla Otakara II. a z jejího ochozu je velmi zajímavý výhled na většinu městské aglomerace. Z Černé věže spatříte i nejvyšší vrchol Blanského lesa – Kleť, a právě tam byste mohli nasměrovat vaše další kroky.

soutok Vltavy a Malše

Kleť – na Kleť vede sedačková lanovka a máte-li zájem, můžete si ten kopec vyšlápnout po svých nebo nahoru vyjet na kole po asfaltové cestě. Na Kleti se nachází kamenná rozhledna, odkud je překrásný výhled, velmi romantický, a za dobrého počasí se vyplatí doma nezapomenout kvalitní fotoaparát. Z Kleti spatříte za dobré dohlednosti nejen České Budějovice, ale i zámek v Hluboké nad Vltavou.

Dubičné – tento poměrně nenápadný kopec se nachází nedaleko Rudolfova a na jeho vrcholku je k dispozici stanoviště paraglidingu. Pohled z Dubičné nabízí zajímavé panorama města ze severovýchodního směru a možná se vám tamní krajina zalíbí natolik, že se tam budete chtít odstěhovat natrvalo.

Letiště Hosín – toto sportovní letiště naleznete přibližně sedm kilometrů od centra města severovýchodním směrem, nedaleko Hluboké nad Vltavou. Můžete si tu domluvit vyhlídkový let sportovním letounem a při troše štěstí i horkovzdušným balónem. Budete mít alespoň srovnání, jak vypadá město z větší výšky, než co vám nabízí rozhledna na Kleti a další terénní vyhlídková místa.

Back To Top