Úbytek testosteronu lze poznat snadno – Všímejte si těchto příznaků!


Úbytek testosteronu lze poznat podle prvotních příznaků poměrně lehce, jak ale tyto problémy dále řešit? Jak se dá tento problém vyřešit co nejlépe?

Úbytek testosteronu lze poznat snadno – Všímejte si těchto příznaků!

Příznaky úbytku testosteronu u mužů lze poznat docela snadno, jde totiž o hlavní mužský hormon, který ovlivňuje mnohé. Testosteron často doplňují sportovci, aby se jim rychleji tvořily svaly, ale i běžný muž může mít s úbytkem testosteronu obrovské problémy, jak v běžném, tak zejména i v intimním životě. Jak to můžete ovlivnit a co všechno je třeba změnit, aby se potíže co nejvíce zmírnili? Začněte svůj problém řešit hlavně co nejdříve.

měření tlaku

Když ubývá testosteron

Hormony v lidském těle se tvoří přirozeně, ale s věkem jej samozřejmě také přirozeně ubývá. Na potíže s úbytkem testosteronu, tedy hlavního mužského hormonu by vás měla upozornit celá řada příznaků. Jde především o ztrátu libida, dostavují se potíže s erekcí, muž nemá chuť na sex, což samozřejmě může vést až k partnerským problémům. Jinak ale samozřejmě muži mohou začít ztrácet svalovou hmotu, začínají tloustnout, mohou přicházet o vlasy a celkově se mohou muži potýkat se ztrátou kondičky. Je to jakoby muž najednou přicházel o svůj starý život, nejen tím, že se mění zevnějšek. Nedostatek testosteronu je v určitém věku normální, při velkém úbytku se pak doplňuje testosteron například léčivy. Léčbu ale určuje lékař.

gelové doplňky stravy

Jak ho doplnit?

Kde sehnat testosteron army-nutrition, je zřejmě otázka, která vás ihned napadne. Samozřejmě, že existují i doplňky stravy, které pomohou hormon opět do těla získat, ale je třeba je brát s rozvahou a opatrně. V určitém věku, tedy někdy po čtyřicítce dochází u mužů k přirozenému úbytku testosteronu, což se dá kromě jiného dobře řešit i změnou životosprávy a třeba i zmíněnými doplňky stravy, při větších potížích se pak nabízí právě cílená lékařská pomoc a léčba.

Příznaky tedy nepodceňujte, čím dříve se na problém zaměříte, tím lépe si s tím poradíte. Problém je to viditelný a život to určitě umí znepříjemnit v mnoha oblastech.

Back To Top