Sídlo firmy


Takže ještě, než to celé rozjel určitě si zjistil, že každá firma, ať je jakákoli, musí mít uvedenou adresu, která je zároveň sídlem firmy, nebo společností či jen spolku. Nemusí být vůbec totožná s místem provozování činnosti, prostě musí být jen uvedena. A musí, samozřejmě fungovat. No, ale co s tím? Nemohu napsat firmu na barák, kde bydlí celá rodina včetně prarodičů. Na kamaráda? Ten by mne hnal. Takže co s tím?

prázdná kancelář

A začne shánět kanceláře k pronajmutí, co nejlevněji, aby tam jako svou firmu, respektive její sídlo umístil. Když zjistí ceny za pronájem, nejraději by se vším praštil. To fakt nemá cenu, to sežere celý výdělek, tedy výnos firmy, a ještě bude muset doplatit. Třeba za energie a tak. Inu, to se nedá nic dělat.

Skutečně nedá? Podívejme se na to celé blíže. Tedy slovy zákona. V klasickém rejstříku postačí mít uvedené město, tam se nic o adrese, tím méně funkční nic neříká. Ale pozor, ve veřejném to již být musí a musí být funkční. No dobrá. Ale musí to být kanceláře, kde musí stále někdo sedět, uklízečka uklízet, takže další náklady, musí se tam platit osvětlení, vodné, stočné a další věci?

kancelář v provozu

Ne, toto skutečně není třeba, o tom se nikde nic nepíše. Podnikatel to tedy může vyřešit pomocí firmy, která sídlo spolku-sídlo pro spolek či firmičku zařídí. Jde o běžnou poštovní adresu, na kterou bude chodit pošta nebo další věci. Majitel si pro to občas přijede, nebo se může domluvit na zasílání této pošty třeba domů. Nebo mu to mohou naskenovat a poslat mailem. Za tuto službu zaplatí měsíčně asi desetkrát méně než za pronajaté prostory kanceláří. Myslíte si, že je to podvod. Ale ne, není, zákon s tím počítá a je spousta firem, které to mají takto ošetřeno. Nepotřebují velké kanceláře, tak se to řeší tímto způsobem. Je to vlastně velmi jednoduché a bez starostí. O ušetřených penězích tu zmínka již byla.

Back To Top