Neplatíte za elektřinu zbytečně?


Jenom hluchý a slepý by dnes ještě nevěděl, že ceny v naší zemi nebývale vzrostly. A to snad u všeho, elektrický proud nevyjímaje. A jakkoliv je elektřina nehmotná a mohlo by se zdát, že na ní nic vzácného není, kdekdo se pořádně zapotil, když i její ceny vystoupaly do závratné výše. A zapotili jsme se pochopitelně ne proto, že bychom si touto začali přehnaně topit. Spíše právě naopak.

Elektřina podražila. A protože nezlevnilo nic, na čem bychom mohli ušetřit, abychom si cenu této energie mohli dovolit platit, nezbylo mnohým z nás nic jiného, než začít i na spotřebě elektřiny šetřit. Což je nepříjemné.

fotovoltaické panely

A co je na tom ještě nepříjemnější? Vlastně to, co se také ví. Že se kvůli nižší spotřebě nesníží ceny nejen elektřiny, ale ani provozování rozvodné sítě, jež se budou stejně jako už tolikrát v minulosti v budoucnu rozpočítávat mezi tu spotřebovanou energii. A tak čím méně budeme spotřebovávat, tím ta energie vlastně bude dražší a tím víc budeme i platit.

Takže spousta z nás šetří, aby na to měla, jenže si tím zadělává na budoucí problémy, které nevyhnutelně způsobí další růst cen.

Že o takové problémy nestojíte? Že byste se jim rádi vyhnuli? Proč ne? Vyhnout se jim můžete. A ani kvůli tomu nemusíte přestat topit, vařit, svítit a jinak spotřebovávat elektřinu. Stačí, když si najdete ekonomicky výhodnější zdroj.

velké peníze

A že tento neexistuje? Věřte mi, že existuje. Existuje totiž fotovoltaika Brno https://www.sunus.cz/fotovoltaicke-elektrarny, a díky té si i vy můžete jako spousta jiných našinců pořídit třeba solární panely, díky kterým si budete moci vyrábět elektřinu sami. Ze slunečního svitu.

Kdo takové solární panely má, ten se nemusí ve spotřebě elektřiny nijak omezovat. Kolik si jí bezplatně vyrobí, tolik jí může i spotřebovat. A hřát ho pak nemusí jen přímotop, ale i vědomí, že jde současně i o počin prospívající ekologii.

Back To Top