Nečekaná událost


Ani to nevíte, co všechno vás může potkat bez vaší příčiny a co všechno se může semlít tak náhle, že rozhodně není čas nějak zareagovat. A může to být únik vody ze zdi stejně jako třeba ucpaný odtok. A to vše je potřeba nějak vyřešit. Pokud možno ihned, protože odkládáním vznikají většinou další škody. A ty nemusí být zrovna malé.

Proto není vůbec od věci vědět, jak na takovou situaci reagovat a jak si počínat v případě překvapení. Začíná to tím, že byste měli přesně vědět, kde máte hlavní uzávěr vody. U ucpané a protékající kanalizace vám to nepomůže, ta němá žádný hlavní uzávěr.

uzávěr vody

Ovšem pokud vám teče voda všude tam kde nemá, je dobré jí to nejprve zarazit. Což uděláte právě tím, že ji zastavíte. Ihned potom je potřeba zavolat pro takzvanou první pomoc, a to mají na starosti havarijní služby. Od toho tam jsou, a proto tam mají statečné muže, kteří se ničeho nebojí a jsou připraveni zabránit ještě větší katastrofě. Není třeba se telefonátu obávat, ti lidí jich tam mají dost a jistě nejste první, kdo se do podobného průšvihu dostal. Když už tam budete volat, nemusíte jim říkat jaké je venku počasí a že dcerka vašeho kamaráda má již první zoubky. Je to jistě velmi zajímavá informace, ale pro jiný okruh lidí. Zde pouze velmi stručně řekněte, co se vlastně stalo a jaká je situace. Poté sdělte svoje jméno a příjmení a hlavně adresu, kam mají tito muži přijet.

pohotovost

Poté co tak učiňte, můžete začít uklízet škody, která zatím vznikly. Hlavní je udělat volný přístup k inkriminovanému místu, tedy například k vodovodní baterii. Pokud pře ní budou ležet židle a třeba ještě žehlící prkno, bude pány jejich uklízení zdržovat, pokud tedy budou vůbec ochotni to dělat.

A rada poslední, klikněte na odkaz výše. Dostanete se na webové stránky, kde si pečlivě opište telefonní číslo na havarijní službu. Aby bylo po ruce.

Back To Top