Čím nejvíc prospět vašim dětem


Na otázku, jak nejlépe prospět dětem, aby jim vaše počínání přineslo pozitivní motivaci a zlepšení života zejména v budoucnu, v dospělosti, není jednoduchá odpověď, ale mnozí moudří jedinci se shodují na tom, že kromě správné životosprávy by se mělo jednat o dva zásadní faktory – snížení stresujících vlivů a zlepšení mezilidských vztahů a fyzických kontaktů s lidmi na srdečné úrovni.

hra na pískovišti s lavičkou

Konkrétně tím mají na mysli návrat k tvořivému životnímu stylu v hmotné realitě, nikoli v té virtuální. Virtuální realita totiž omezuje a někdy přímo blokuje fyzické doteky a fyzickou blízkost, kterou provází vyzařování energie lidských bytostí, zatímco virtuální komunikace je položena na pouhé fikci. Je to podobné, jako kdybyste místo v lese sbírali houby na počítači a na dovolenou nejezdili k moři, ale pouze na virtuální počítačovou mořskou pláž. Necítili byste tu vůni borovic, nevnímali zpěv ptáků a energie z okolní přírody by k vám vůbec nedolehla. Čím tedy prospět vašim dětem? Například pískovištěm s lavičkou, kde si mohou hrát se skutečnými kyblíky a bábovičkami, nabírat písek lopatkou, vnímat jeho vůni a vlastnosti v dlaních a dokázat z něj vybudovat skutečný hrad, nikoli jen fiktivní na obrázku.

auto na pískovišti

Děti se na pískovišti navíc mohou pohybovat bosé, a tím se ještě více uzemnit a přijímat planetární energii, podobně jako přijímáme energii sluneční při opalování. S dětmi si na pískovišti můžete hrát i vy a v tu chvíli odložit mobilní telefon, který vám tu bude stejně jen překážet. Namísto psaní zpráv a hovorů „o ničem“ pozvěte vaše kamarády, aby si tu zahráli s vámi a aby si vychutnali pohodu v přirozeném prostředí, kam my, lidé patříme, nikoli do nějakého naprogramovaného nesmyslu, co se tváří, že dokáže skutečnou realitu nahradit. Buďme stále raději v hmotném skutečném světě, kde je dotek lidské ruky mnohem víc, než odeslaná textovka z mobilního telefonu.

Back To Top