Chraňte se na 100 %


Během menstruace pracují hormony v ženině těle na 100 %, což se samozřejmě může odrazit na jejím chování i zdravotním stavu. Úporné bolesti hlavy a břicha nejsou ničím výjimečným, a ženy se proti tomu snaží všemožně bojovat. Trápí je také strach z toho že vložka nebo tampon nevydrží a i přes častou výměnu protečou. Ženy se bojí i zápachu, který se týká nejčastěji vložek, protože u vložky je krev na jejím povrchu, a tak vzniká zápach. Proto většina žen používá tampony, které ale mohou být zdravotně závadné zejména pro citlivější ženy, protože obsahují bělidla a mikročástice plastu.

vložky a tampony

Zápach se sice eliminuje, ale může dojít například k zánětu. Tampony mohou dokonce způsobovat menstruační bolesti, protože jde o cizí těleso zaváděné do těla. Když vyzkoušíte výměnu tamponů třeba za menstruační kalíšek vyrobený z lékařského silikonu, nejspíš vás břicho už tolik bolet nebude. Kvůli životnímu prostředí i finanční stránce část žen zvažuje že jednorázové pomůcky vymění za něco nového. Většina vyzkouší dámské menstruační kalhotky, což jsou speciální kalhotky, které mají v intimní oblasti několik savých vrstev a díky tomu pojmou všechnu krev a dokonce i zápach.

světlé kalhotky

Pro koho jsou vhodné?
Kalhotky se nosí město těch běžných, a protože jsou k dostání v klasickém střihu, jako brazilky či tanga, a koupíte je nejen v černé barvě, jsou vhodné pro všechny ženy. Kalhotky jsou velice pohodlné a diskrétní, což ocení každá žena v jakémkoliv věku. Jsou vhodné pro každou ženu a dívku od úplně první menstruace. Každá žena je zvědavá jak probíhá výměna a údržba. Jednoduše si s sebou mimo domov vezmete uzavíratelný sáček, nejlépe plastový, a čisté kalhotky. Ty si vyměníte, doma kalhotky namočíte a vyperete na jemný program. Většinou ale jedny kalhotky vystačí 8 hodin, takže je třeba ani nebudete měnit mimo domov.

Back To Top