Zrak máme jen jeden


Brýle jsou důležitou součástí života každého, kdo trochu hůř vidí. Mnoho lidí má brýle na denní nošení, protože bez nich by toho moc neviděli. Problém byl když měli nosit sluneční brýle, protože horké letní sluneční paprsky mohou zhoršit problémy s viděním. Dříve se nevyráběly sluneční dioptrické brýle, ale to je dnes minulostí, a takové brýle seženete bez problému. Jejich cena je sice vyšší, ale rozhodně to stojí za to.

červené pouzdro

I lidé kteří mají oči v pořádku by měli nosit brýle. Sluneční brýle dokážou nejenom ochránit oči před poškozením vlivem slunečního záření, ale také můžou zachránit život. A to doslova. Určitě řídíte auto a už se vám klidně i pěšky stalo, že jste nevěděli kam jdete. Slunce je někdy tak nízko že oslňuje všechny na ulici a jediné co proti tomu pomáhá, jsou sluneční brýle. Ty ale nosí málokdo. Přitom jen brýle ochrání oči před zákalem, který způsobuje UV záření.

pouzdro na brýle

Hlavně za volantem bychom je měli nosit
Oslnění sluncem je hlavně za volantem extrémně nebezpečné a může způsobit nejednu dopravní nehodu. A každá nehoda může být jen ťukanec a nebo vážná nehoda s fatálními následky. Jakmile vykoukne slunce, řidiči by měli automaticky nasadit sluneční brýle na nos. Nejlépe kvalitní s filtrem, který doopravdy snižuje vliv slunečního záření na oči. Ideální jsou polarizační brýle, které snižují záření, aniž by měnily vnímání barev.

Pokud si do auta pořídíte brýle, neměli byste zapomínat ani na doplňky. Tím je například pouzdro na brýle do auta, které dokáže ochránit vaše brýle před poškozením. Jeden z nejčastějších důvodů poškození jakýchkoliv brýlí je právě ponechávání je různě po autě, takže si je často lidé zasednou nebo rozbijí když jim brýle vypadnou ven při otevření dveří. Pokud je budete mít v obalu, rozhodně se nerozbijí hned a něco vydrží. Proto si jej k brýlím pořiďte rovnou.

Back To Top