S instalací svítidel vám pomůže i elektrikář


Vyměnit vadnou žárovku dokáže většina z vás. Nic na tom není, stačí odpojit svítidlo od zdroje napájení (pro jistotu), vyšroubovat vadný kus a našroubovat nový. Co když ale potřebujete vyměnit celé svítidlo, anebo rozmístit svítidla na další místa v obytném prostoru? Pak máte dvě možnosti – buď to zvládnete sami, anebo si na to pozvete elektrikáře z Prahy 7. Proč je výhodnější řešení s profesionálem?

elektrikářské nářadí

Amatér riskuje úraz elektrickým proudem – profesionál se obvykle nenechá rozptylovat vnějšími okolnostmi a dbá na to, aby si vypínal přívodní jistič a také kontroluje elektrický obvod měřicími přístroji. Jestliže amatéra rozptyluje jeho rodina, hovor mobilu a další podobné vlivy, může zkrátka na vypnutí přívodu proudu zapomenout.

Nevhodné průřezy vodičů – instalace svítidel do stávajícího světelného okruhu by měla být provedena v patřičných průměrech vodičů, jinak riskujete jejich přehřátí a vznik zkratu, elektrického oblouku a požáru. S elektrikářem nemůžete šlápnout vedle, protože ten dobře ví, jak svítidla zapojit, zatímco amatér může udělat nějakou chybu, která se později vymstí.

lampičky v ložnici

Zapojení schodišťových vypínačů – chcete-li svítidla obsluhovat z více míst, například ze schodiště, terasy, balkonu a vstupní haly, pak bude zapotřebí znát schéma zapojení těchto vypínačů. Pro amatéry to může být složité, pokud se s tím nikdy nesetkali, takže se pak vyplatí povolat odborníka.

Revize svítidel – elektrikáři také provádí revizi stávajících svítidel, neměli byste se nechat ukolébat tím, že všechno v bytě prozatím funguje. Nechte svítidla raději prověřit, zda mají v pořádku žárovkové objímky, zda neprobíjí, zda nemají povolené kontakty, zda nejsou porušené izolace vodičů či jejich průřez apod. Elektrikář v rámci revize může prověřit i elektrické spotřebiče, zásuvkové okruhy, prodlužovací přívody a vše ostatní, co s využíváním elektřiny nějak souvisí.

Back To Top