Čistá voda musí být základ


Horko není přítel člověka ani jiného živočišného druhu na naší planetě. Problém je, že u nás bývá horko na naše poměry docela často. Samozřejmě, že se pořád nacházíme v mírném pásmu, a tak v našich zeměpisných šířkách panují tropy pouze během letních měsíců, nicméně to dříve nebylo běžné. Ano, občas byl den nebo dva horké, avšak to se velmi proměnilo zpátky do příjemného teplo. Toto už dnes moc neplatí. Tropické dny se mění v týdny a není vůbec s podivem, že toho už mají našinci dost. Naštěstí je možné se takovémuto počasí účinně bránit, třeba pravidelným plaváním v bazénu.

Domácí bazén

Ty klasické jsou však docela drahé a chodit na veřejné koupaliště, která bývají většinou přecpaná, není pro každého. Z toho důvodu je dobré si pořídit nadzemní bazén, jenž sice pro plavání není vyloženě určený, avšak úlevu od horka poskytnout dokáže. Aby ovšem bylo takovéto koupání bezpečné, je nezbytné si pořídit i vhodnou chemii do bazénu.

Hlava ve vodě

Co vybrat?

Ta může mít samozřejmě mnoho podob. většinová společnost dává nejvíce přednost preparátům s chlórem. Částečně je to dáno tradicí, částečně cenou. Chlór je totiž možné koupit docela levně a hodně lidí díky přívětivé cenovce trochu přimhouří oči nad tím, že jde o docela agresivní přípravek, který ve větším množství nejen docela nepříjemně zapáchá, ale zároveň může dráždit i pokožku. Jsou zde však i konkurenční preparáty, třeba ty s aktivním kyslíkem. Ano, stojí více, na druhou stranu nedráždí nos ani kůži. Přírodně založeným lidem by pak mohla přijít vhod mořská sůl. Je však potřeba nezapomínat na to, že funguje pouze při zapnuté solonizační jednotce.

Krytí z vrchu

Velmi dobrými pomocníky proti znečištění vody jsou i bazénové plachty. Tyto levné, avšak vysoce efektivní produkty se dají koupit jak v klasické, tak i solární podobě. Druhý jmenovaný typ je dobrý nejen protože dokáže zachytávat nečistoty padající z vrchu, ale také do jisté míry při slunečních dnech ohřívat vodu.

Back To Top